Last Minutes & Lost Evenings
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Last Minutes & Lost Evenings

life is about love. Old generation.
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!

Welcome

Üdvözöllek a Last Minutes & Lost Evenings oldalán! Egy Harry Potter világával foglalkozó oldalon jársz, amelynek fő helyszíne a varázsvilág 1977-ben!
Reméljük jól fogod érezni magad nálunk.
Csatlakozz!

Friss


Staff


Lily A. Evans


Anthonyn Dolohov


Lucius Malfoy

Chatbox


Friends

Legutóbbi témák
» Clark Atlanta University
Folyosó       EmptyHétf. Márc. 03, 2014 11:02 pm by Vendég

» Khaos Overcrown
Folyosó       EmptySzer. Nov. 28, 2012 5:23 am by Vendég

» Cross Academy
Folyosó       EmptySzomb. Nov. 24, 2012 6:15 am by Dory Karen

» Dogweed and Deathcap
Folyosó       EmptyVas. Nov. 18, 2012 7:32 am by Vendég

» A kezdetek kezdete
Folyosó       EmptyPént. Nov. 16, 2012 9:10 am by Vendég

» Játékostársat keresek!
Folyosó       EmptyPént. Nov. 16, 2012 12:44 am by Vendég

» Perselus Piton
Folyosó       EmptyCsüt. Nov. 15, 2012 11:37 am by Lily A. Evans

» Alois Rock School
Folyosó       EmptySzomb. Nov. 03, 2012 11:53 pm by Lily A. Evans

» Cassiopeia Avery
Folyosó       EmptyPént. Nov. 02, 2012 9:22 am by Cassiopeia Avery


 

 Folyosó

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Mardekár Malazár
Mesélő
Mesélő
Mardekár Malazár


Hozzászólások száma : 3

Folyosó       Empty
TémanyitásTárgy: Folyosó    Folyosó       EmptyVas. Okt. 14, 2012 8:54 am

Innen lehet eljutni a különböző termekbe, valamint a szintek közötti lépcsősorokhoz is.
Vissza az elejére Go down
Remus J. Lupin
Griffendél
Griffendél
Remus J. Lupin


Hozzászólások száma : 2

Folyosó       Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó    Folyosó       EmptyPént. Okt. 19, 2012 7:08 am

Folyosó       313ioh1 Folyosó       Imngo3

Nehéz napot hagytam magam mögött, és egy várhatóan még rémesebb huszonnégy óra réme tornyosul elém, de ettől függetlenül, még a külön bájitaltan után, éreztem magamban elég elszántságot, és bevettem magam a könyvtárba.
Ez történt délután ötkor. Még öt óra múlva tértem magamhoz, egy tonna információ halmaz, egy hatalmas kupac könyv, meg vagy négy kilométer fáradtság alól előbotorkálva, öntudatom felé. Szégyen, nem szégyen, az egyik, sötétbe burkolózó íróasztalnál zártam a napot, a „Bűbájtan modern tudománya” hasábjain nyugtatva fejem. Szóval nem volt kellemes élmény az ébredés. Nyakam elmerevedett, a kötet tocsogott a nyáltól, arcom is nedves volt, és konkrétan nem tudtam volna megfogalmazni abban a szent pillanatban hollétemet, sem pedig személyazonosságomat.
Az álmosság minduntalan összerántotta szemhéjaim, de megpróbáltam valami életszerűséget oltani magamba. Legjobb megoldás, egy csésze kávé, ami már öt órája dermed, hűl, és poshad…de undor nélkül hajtottam le egy korttyal az egészet. Gusztustalan volt, keserű, kissé dohos, és igazából csak a megszokás mozgatta tagjaim, mivel nem sok reményt fűztem a koffeines ital természetfeletti erejéhez. Vagyis, tudom hogy a kávé jó, meg minden, de ebben az élethelyzetben ha infúzióval próbálnák belém önteni, sem vezetne semmire.
Ásítozva, dörzsölöm meg az arcom, felesleges, hiszen a tinta így sem mosódik le arcom jobb feléről, így beletörődötten, és hálát adva a kései óráért, összeszedelőzködtem, majd kiballagtam a folyosóra.
Kissé furcsálltam, hogy a könyvtárosnő nem terelt ki nyolckor, de nem nagyon furdalta az oldalam a kíváncsiság. Gondolom nem vett észre, vagy valami. Nem ez lenne az első eset. Egyszer másodikban zártak be a trófeaterembe. Az egész éjszakát ott töltöttem, Hóborc társaságában. Azóta nem tud semmi újat mutatni az a szellem. Minden poénját beleölte abba a nyolc órába.
Lassan csoszogva száguldottam végig a folyosón, kezemben egy tucat könyvet egyensúlyozva, az újra meg újra rám törő álmosság ellen küzdve. Vajon mi lenne ha összefutnék egy másik prefektussal? Vagy tanárral? Igazából nem félek tőle, mivel jó okom van itt lenni. Hivatkozhatok az iskolaelsős jelvényemre, vagy a prefektusira, szóval nem aggódom…de nem mindig vagyok ilyen nyugodt, ha a többiekkel szabályt szegve masírozunk végig az iskolán. Sirius és James néha túlzásokba esik, lármát csapnak, és lehetetlen ötletek, vagy inkább csínyek megvalósítására törekszenek…gyakran csak a jószerencse választ el minket a lebukástól. De nem vitázom velük. Amúgy is jót tesz néha egy-egy adrenalin löket.
Különben meg ezek a kirándulások egyre ritkábbak. James-re határozottan jó hatást gyakorol Lily társasága. Kezd benőni a feje lágya…azonban Sirius. Ő a régi Tapmancs marad. Mereven tiltakozik minden ellen, ami csak egy fokkal érettebbé tenné. Nem akar felnőni. Ez sok bajba sodorhatja. Aggódom érte.
A negyedik emeleten jártam, mikor fura neszezésre lettem figyelmes. Meglehetősen…szóval agresszív zajok voltak ezek. A biztonság kedvéért lepakoltam a könyveim és a táskám a földre, majd a pálcám után kutatva végig motoztam zsebeimet. A vékony varázs-fegyvert szorongatva közeledtem a hangok forrása felé. A kanyarban aztán fura látványban részesültem.
Azonban még mielőtt feldolgozhattam volna a jelenet bizarrságát, a legfontosabb részletre irányult figyelmem: Aimee. A legszebb hollós lány. A legszebb roxfortos lány. A legszebb lány. A legszebb. De most nem? Hát nézzétek meg, nézzétek. Gyönyörű zöld szem, hibátlan hófehér bőr, és természetfelettien szép vonású arcát díszes keretbe fonja lazahullámokban vállára omló élénkvörös haja. Hát tudnál ennek ellenállni? Tudna ennek bárki is ellen állni? Nem nagyon.
Az én józan eszem is hosszú percekre felmondta a szolgálatot. Csak álltam ott, megbabonázva, tátott szájjal, szótlanul, halványan pislákoló pálcával a markomban, és néztem. Bámultam. Majd kiestek a szemeim, arcomon az elmosódott tinta foltjai világítottak, hajam kócosan lógott arcomba, talárom ziláltan gyűrődött vállaimon, de minden mellékes volt, mert…álljunk csak meg…
-Aimee? – hallottam meglepett, rekedtes hangomat.- Te meg mit…- idegesítően, abnormálisan magasan szólnak szavaim. Jobban nem is adhatnám tudtára, hogy egyáltalán nem vagyok a helyzet magaslatán. Sőt semmilyen emelkedőjén. Nem is hagytam el a tengerszintet. Valahol a Mariana árok mélyén lehetek, már ami az önbizalmamat illeti. Megköszörültem a torkom.- Mit keresel itt?
Vissza az elejére Go down
Aimee L. White
Hollóhát
Hollóhát
Aimee L. White


Hozzászólások száma : 2

Folyosó       Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó    Folyosó       EmptyPént. Okt. 19, 2012 9:51 am




To; Remus


Az egész napot végigtanultam…
Lassan kezdek rájönni arra, hogy tök feleslegesen ölöm bele minden erőmet és energiámat a tanulásba. Hála a drága szüleimnek, akármilyen munkát úgysem választhatok, még akkor sem, ha éppen nem lesz ingerenciám egy minisztériumi munkához. Így belegondolva nem is tudom, hogy igazából mi is lenne a megoldás. Oké, sokra vihetem az eszem miatt, de ha még emellett kreatív is lennék? Ha lenne kézügyességem, és egy ilyen „kétkezes” szakma nyűgözne le? Vajon mit szólnának, ha ilyen formában keresném a kenyeret? Vagy akkor is beraknának valami irodába?
Gondolatok cikáznak a fejemben, majd egy hanyag mozdulattal lekapcsolom a mellettem lévő kislámpát. Már nagyon késő van, és a hálóban lévő lányok mindegyike alszik. Én voltam csak az, aki még ilyen éjnek évadján is fenn kuksol és mugli könyvet olvasgat - egy pislákoló fényforrás mellett. Hát innen kalandoztam én el ilyen távoli vizekre… bár belegondolva fogalmam sincs hogyan is juthattak ilyen dolgok az eszembe. Néha vannak pillanataim, amikor csak úgy szabadon eresztek magamból mindent, és olyankor töménytelen mennyiségű gondolat áramlik ám a buksimban. Legtöbbször cél és fontolgatás nélkül csak azért, hogy megízleljem őket. Talán a mostani is egy ilyen eset volt, és zamata meg is hozta az álmot, melyre már várok egy ideje.
Picit megveregetem a párnámat, majd egy kellemes kis mosollyal lerakom a fejemet. Képzeletben számolni kezdem az apró báránykákat, amik egy kerítést ugranak át vidáman. Azonban az egyik megbotlik, és hatalmas robajjal a földre zuhan.
Felkapom a fejemet, megrázom magam, mintha csak mély álomból ébredtem volna. Azt hiszem pont visszarántott a valóság a tudatlanság határmezsgyéjéről, én pedig nyöszörögve a párnába motyogok. A hangok nem halkulnak, én pedig egy percig azt hiszem csak képzelem az egészet. Rajtam kívül ugyanis mindenki az édes álmok földjén bóklászik.
A hátamra fordulok, majd a plafont bámulva hallgatom a távolról jövő zajokat. Talán 5 percig bírom, majd felülök. Lábamat a hófehér szőrös kis mamuszomba dugom, majd magamhoz veszem a pálcámat. Egy pillanatra belenézek a tükörbe… kócos, hullámokban a vállamra omló vörös tincsek, álomittas csík szemek és hófehér bőr az amit látok. Na meg a macis pizsamám, mely egy spagetti pántos felsőből és egy hozzátartozó rövidnadrágból áll.
Nincs kedvem átöltözni, felöltözni, hiszen már késő van, ilyenkor épeszű ember nem járkál kinn a folyosókon, én pedig csak jövök és megyek. Megyek, megkeresem Hóborcot és addig átkozom, míg fekete füstgomolyag nem lesz belőle! Vagy legalább is rimánkodva megkérem menjen a Mardekár elé rendet bontani, iskolát bontani … itt csak a halk dolgait tegye, mert valaki aludna!

Halk kattanással bezáródik mögöttem a klubhelység ajtaja, én pedig a sötétben találom magam. A hold sápadt fénye bevilágít az óriási ablakokon, és csillogóvá varázsolja a kopott köveket. Szinte nesztelen léptekkel surranok a zaj felé, majd már messziről kiszúrom Hóborcot. Óriási könyvek reppennek egy céltábla irányába, melyet vödrökből épített. Hát az eszem megáll. Hogy tud egy szellem ilyen idegesítő lenni, és pakolgatni dolgokat?! Friccs bezzeg ilyenkor nincsen sehol sem..
- Szia Hóborc! Mit csinálsz? – próbálok kommunikálni a kissé zavart elméjű lénnyel.
- Játszom! Nem látod? –kérdezi, majd egy könyvvel telibe találja a vödröt.
- Képzeld! A mardekáros klubhelység előtt elhagyta Friccs a takarítószereit. Ha jól láttam három vödröt is… gondoltam hátha érdekelne egy kis csínytevés a zöldek orra alá… - próbálkozom egy hátulról támadós manőverrel. A siker persze nem marad el, szinte látni vélem a szellem csillogó szemeit. Hála Merlinnek az átlátszó jelenés hamar elsiet, én pedig ott maradok egyedül. Vagyis majdnem egyedül. Árnyék bukkan fel a hátam mögött, majd egy halk sikítással jelzem felé, hogy a frászt hozta rám. Ijedelmem azonban nem tart sokáig, ugyanis hamar rájövök, hogy Remus-szal hozott össze a sors. Egy pillanatig az arcát bámulom, hogy tényleg őt látom-e, aztán mikor megszólal már teljesen biztos vagyok benne. Lágy baritonját biztos hogy soha nem téveszteném el!
- Helló Remus! – mondom kissé zavartan, és bámulok végig magamon. Mackó minta mindenhol, és szinte teljesen szabaddá tett lábak. Eddig még nem tartoztam a könnyűvérű nőcskék közé, remélem nem fogja azt gondolni, hogy valaki ágyából másztam ki és épp most lopózom vissza a hálókörletbe!
- Hóborc zajongott, és nem tudtam aludni! Csak hozzá jöttem…. még a vödröt is itt hagyta… - mutatok a mellettem eldőlt tisztító eszközre, majd kissé zavartan összekulcsolom a kezemet magam előtt. Lehűlt a levegő, vagy csak én fázok?
Pár lépéssel közelebb sétálok a fiúhoz, majd mikor már tisztes távolban állok tőle végignézek rajta. Hát ő sem aludt túl sokat, vagy legalább is nem az ágyában. Tintafoltot látok az arcán elkenve, haja borzas, szemei álmosan csillognak. Én hasonlóan szoktam kinézni egy tanulás után, úgyhogy szorgalmáért kap is egy kellemes mosolyt.
- Tanultál? Kicsit tintafoltos vagy… - kacagom fel, majd ujjammal finoman dörgölni kezdem az arcán lévő pacát. Olyan mint egy nagy gyerek… egy sármos nagy gyerek…

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Folyosó       Empty
TémanyitásTárgy: Re: Folyosó    Folyosó       Empty

Vissza az elejére Go down
 
Folyosó
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Alagsori folyosó
» Folyosó a Griffendél toronyba

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Last Minutes & Lost Evenings :: Roxfort :: Negyedik emelet-
Ugrás: